آخرین خبرها

اخبار تنگ رغز

دره رغز

کجتنگه رغز، دره نوردی و هیجان فرود از آبشار هم رسانی از زیبایی های تنگه رغز می توان به نورپردازی خورشید و انعکاس آن در آب های فیروزه ای و زلال تنگه؛ سنگ ها و صخره های بستر تنگه به رنگ های مختلف، رویش گیاهان با طراوت در محل برخورد آب و سنگ، آبشارهای متعدد و حوضچه هایی که مانند ... بیشتر بخوانید »

هنرنمایی ۱۴ ساعته جانبازان جهرمی در تنگه رغز داراب +فیلم و عکس

تنگه رغز داراب شیراز- ایرنا- جانبازان و معلولان شهرستان جهرم از تنگه سخت گذر رغز داراب عبور کردند و فرود آمدند که به گفته رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان جهرم این اقدام آنان نزدیک به ۱۴ ساعت طول کشید. یونس مرادی از راهبرهای کوهنوردی شهرستان داراب که مسئولیت این فرود را بر عهده داشت پنجشنبه به ایرنا گفت: در ... بیشتر بخوانید »

ثبت رکورد جدید ۶ جانباز جهرمی با فرود از زیباترین دره ایران

۶ جانباز از هیات جانبازان و معلولین شهرستان جهرم با فرود از تنگه رغز، رکوردی جدید در این منطقه زیبا ثبت کردند.               به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازشیراز؛ محمد حجت رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان شهرستان جهرم گفت: جانبازان و معلولان این شهرستان از تنگه سخت گذر رغز داراب عبور کردند و فرود آمدند که این ... بیشتر بخوانید »

تنگ رغز داراب کجاست؟؟

تنگه رغز کجاست؟ تنگه رغز در استان فارس، 30 کیلومتری شهرستان داراب قرار دارد. این تنگه سر جمع دارای 64 آبشار است که از این 64 آبشار 14 آبشار مورد استفاده  مردم است. تنگه رغز در دل کوه و میان صخره ها محصور شده است. رغز در لغت به معنای راه بکر و لغزنده است. آبشار های رغز دارای ارتفاعات ... بیشتر بخوانید »

آبشارهای تنگ رغز

  آبشارهاي تنگه رغز داراب در موقعیت جغرافیایی E5417 N2853 در استان فارس واقع است. تنگه رغز در 30 کیلومتری شهرستان داراب و در جنوب استان فارس قرار دارد. این تنگه که از دو طرف با دیواره هایی بلند محصور شده است. به دلیل وجود چشمه های فراوان در این دره  64 آبشار جاری شده که از این تعداد 12 ... بیشتر بخوانید »

۲۰ نکته مهم در سفر به تنگ رغز

ا   ۲۰ نکته مهم در سفر به تنگ رغز با توجه به گرمای هوا، به همراه داشتن یک بی‌واک جهت سپری کردن شب کافی است. در ضمن بی‌واک جای زیادی در کوله نمی‌گیرد و با توجه به کوچکی، ضد آب کردن آن راحت است، ولی کیسه خواب هم جا گیر است و هم اگر خوب ضد آب نشده باشد و خیس ... بیشتر بخوانید »

عروس دره های ایران , تنگ رغز داراب